Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Prodáváte jídlo s sebou? Seznamte se s šesti praktickými obaly, které výborně využijete v restauracích rychlého občerstvení
04.10.2021 Jak na to
Prodáváte jídlo s sebou? Seznamte se s šesti praktickými obaly, které výborně využijete v restauracích rychlého občerstvení
Prodej jídla s sebou je forma obsluhy, která otevírá restauraci nové možnosti. A také před ní staví určité úkoly. Jedním z nich je výběr vhodných gast... číst celé
Jak začít podnikat
22.09.2021 Jak na to
Jak začít podnikat
Toužíte po tom vzdát se jmenovky zaměstnance, ale obáváte se nástrah světa podnikání? V dnešní době není přání stát se OSVČ nic nereálného. Pokud do t... číst celé
Zobrazit všechny články
 

 

VÝHODY NÁKUPU: 

(PRO VÍCE INFORMACÍ KLIKNĚTE NA IKONU)

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pro a proti alternativní medicíny
18.02.2019

Pro a proti alternativní medicíny

I v současné době mnoho praktikujících doporučuje použití CBD doplňků a produktů (jako např. olej od www.cibdol.cz) pro potřeby tlumení bolesti a léčby nejrůznějších stavů.

Tento princip rovnováhy je nutné míti na paměti, kdykoliv přemýšlíme o alternativní medicíně pro nás a naše blízké. Existuje mnoho výhod, co se užití doplňkové a alternativní medicíny týče u spousty stavů, ale vždy je nutné abyste byli obezřetní. Předtím, než se rozhodnete vyzkoušet novou terapii, zvažte všechna její pro a proti.

Alternativní medicína: Pro

Americká organizace National Center for Complementary and Alternative Medicine (NCCAM) hlásí, že okolo 38 procent dospělých a 12 procent dětí ve Spojených Státech Amerických užívají nějakou formu alternativní medicíny. Zde je výčet hlavních důvodů:

  • Celostní léčba. Tradiční medicína hledí na nemoc jakožto na celek oddělený od osoby, která jí trpí. Rostoucí trend směrem ke specializaci v medicíně vedl k pokroku léčebných postů, ale také odtrhl lékaře od “zdravé” části pacienta. Klíčovým rozdílem mezi tradičními a alternativními formami medicíny je to, že alternativní medicíny upřednostňuje celostní péči. Lidé praktikující alternativní medicínu se tak v praxi nezaměří pouze na fyzickou stránku pacienta, ale také na jeho emoční a spirituální zdraví. Podle Osher Center for Integrative Medicine je rostoucí zájem o holistický přístup ke zdraví jedním z hlavních důvodů, proč je alternativní medicína na vzestupu.
  • Osobní pozornost. Díky zaměření na celostní medicínu dokáže praktikující v oblasti alternativní medicíny svému pacientovi věnovat relativně mnoho osobní pozornosti. Tradiční lékaři mohou být v časovém presu, kdy musejí splnit kvóty pojišťoven a uspokojit naplněné čekárny. Poskytovatelé alternativní medicíny se typicky díky rozdílné filozofii a struktuře plateb zaměřují na přístup jeden na jednoho.
  • Hlavní je prevence. Dalším lákadlem alternativní medicíny je její zaměření se na prevenci. Zatímco tradiční medicína přichází na scénu až když se nemoc objeví, mnoho forem alternativní medicíny nabádá pacienty, aby do svého harmonogramu zahrnuli i návštěvy preventivního charakteru, které jsou zaměřeny na prevenci onemocnění předtím, než se objeví.

Alternativní medicíny: Proti

Předtím, než se pustíme do nové formy alternativní medicíny, je nutné seznámit se s některými klíčovými faktory, které mohou ovlivnit naše rozhodnutí. Následující body by neměly vám, ani vašim blízkým bránit ve vyhledání poskytovatele služeb alternativní medicíny, ale nabízejí více informací, které vám pomohou ve vašem konečném rozhodnutí.

  • Omezený vědecký výzkum. V odpovědi na rostoucí zájem roste také financování vědeckých studií zkoumajících formy alternativní medicíny. V porovnání s tradičními medicínskými metodami jsou ale pevně daná fakta a jasné důkazy daleko vzácnější, což nechává mnoho otázek nezodpovězeno. V současné době probíhá několik studií. V případě, že se chcete o formách alternativní medicíny něco dozvědět, doporučuje NCCAM, abyste se zeptali svého praktika, jiného poskytovatele zdravotnických služeb, či abyste navštívili kolonku “Výzkum” na webových stránkách NCCAM. Dále můžete navštívit vaši místní knihovnu, či vyhledat relevantní články v online vědeckých publikacích.
  • Matoucí marketing. Zaměnit si slova “přírodní” a “bezpečný” je velice snadné, jenže se nejedná o synonyma, i když se někteří marketingový experti snaží o to, abychom je tak brali. Mnoho doplňků zdraví a bylinných přípravků, které spadají pod alternativní medicínu, se chybně označuje jako “přírodní”. Jasným signálem jsou nereálné účinky slibované výrobcem, či označení produktu za “zázračný produkt”, nebo tvrzení, že obsahuje “tajnou ingredienci”. Na tyto produkty si musíte dávat pozor.
  • Potenciálně nebezpečné interakce. I v případech, kdy bylinné přípravky a doplňky stravy neobsahují žádné umělé složky, mohou pořád interagovat s předepsanou medikací, či s léky, které jsme si zakoupili sami v lékárně. Kromě toho mají tyto přírodní produkty i své vlastní vedlejší účinky.

Zjistěte si, co mají k vámi zvoleným doplňkům stravy a bylinným doplňkům co říct relevantní vládní agentury, jako je například americká FDA či americký NIH. Pokud se proklikáte stránkami těchto vládních agentur, můžete na nich nalézt zprávy a informace o mnohých doplňcích.

Při volbě formy alternativní medicíny myslete na rovnováhu - výběr té nejlepší péče jak z tradiční, tak z alternativní medicíny je tou nejlepší volbou.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

UŽITEČNÉ ODKAZY  OSTATNÍ INFORMACEKONTAKT
    
Poštovné a DopravaVýhody nákupu Po - Ne
Možnosti platbyČasté dotazy ( FAQ )Náš BLOG9.00 - 16.00
Reklamace a vrácení zbožíJak nakoupitNapsali o násinfo@levnezde.cz
Obchodní podmínkyNabízené službyOvěřeno zákazníky 
 Affiliate program   

 

 Informace o zpracování osobních údajů zde.

 

Zpřátelené weby: Nakupia.cz | Produktik.cz | ZenskyRaj.cz | Astala.cz | eSvetlo.cz |

 

 
(9:00 - 16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz